Blog Sayfalarının Önemi

30 Ağustos 2017 4 Yorum

blog1

Etrafımızda sürekli teknolojinin hayatımıza kattığı kolaylıklardan bahsediliyor. Dijital pazarlama, e-ticaret, sanal reklam gibi tanımları hemen hemen duymayanmız yok gibi. Son yıllarda bu kavramlara bir yenisi daha eklendi. Blog yazmak ya da blog sayfası oluşturmak kişisel sitelerin ve kurumsal firmaların markalaşmak için tercih ettiği yöntemlerden biri haline geldi.

Peki Bu Blog Ne İşe Yarar?

Koskoca kurumsal firmalar bile blog sayfasına neden ihtiyaç duyuyor? “Nedir bu blog sitelerinin alameti farikası?” diye soranlar bilgilendirici bir yazı yazmak istedik.

Kurumsal firmaların artık web sitesi yaptırırken özellikle olmasını istediği şeylerden bir tanesi kesinlikle blog sayfaları. Firmanın kendi sektörüyle ilgili blog yazıları, hizmetleri ve ürünleri ile ilgili bilgilleri en kısa yoldan ve okuyucuyu sıkmadan iletme görevini işte bu blog sayfaları yapıyor. Dünyada en çok kullanılan arama motorlarının başını çeken Google sitenizdeki zengin içeriği çabucak fark ederek, sitenizi rakiplerinizin önüne geçirecektir.

Blog yazmak isteyen herkesin yapabileceği bir işmiş gibi görünse de, kurumsal firmalar için çok önemli olan iki nokta vardır. O da süreklilik ve etkileşim. Yani sürekli olarak bir içerik oluşturulması, içeriğin özgün olması, arama motorlarında öne çıkması için gereken kriterlere uygun olması gerekiyor.

Blog içeriklerinde önemli olan noktalardan bir diğeri ise SEO (Search Engine Optimization) uyumlu yazılmış olmasıdır. Fakat bazen bu kriterlere bağlı kalarak oluşturulan içerikler sıkıcı olabilir ve okuyucuyu yakalayamazsınız. Sayfanızın dikkat çekici olması için daha dinamik paylaşımlar yapabilir, sayfanızda röportajlar yayınlayabilir, okuyucu kitlenizi analiz edip ona göre içerikler belirleyebilirsiniz.

Bu konularda başarıyı yakalamış bir blog sayfası şirketin markalaşma sürecinin hızlanmasında, bilinirliğinin ve sayfadaki trafiğin artmasında büyük bir rol oynayacaktır. 

Siz de başarılı bir şekilde oluşturulmuş blog sayfanız ile markanızı rakipleriniz arasından bir üst sıraya taşıyabilirsiniz.

Yorumlar: 4

 • Levent 2017-10-20

  Sürekli blog yazamadıktan sonra kurumsal bir sitede blog sayfası yaptırmanın ne anlamı varki?

 • ipayiwi 2020-02-05

  d3d3LmdyaWZhLmNvbS50cg## geyaeravi-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/buy-phicalis/#geyaeravi-u]geyaeravi-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/buy-phicalis/#geyaeravi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#geyaeravi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#geyaeravi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#geyaeravi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#geyaeravi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#geyaeravi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#geyaeravi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#geyaeravi-t exuvir

 • sajumehu 2020-02-05

  d3d3LmdyaWZhLmNvbS50cg## oblipicaw-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/buy-phicalis/#oblipicaw-u]oblipicaw-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/buy-phicalis/#oblipicaw-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#oblipicaw-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#oblipicaw-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#oblipicaw-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#oblipicaw-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#oblipicaw-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#oblipicaw-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#oblipicaw-t aywawavis

 • udixade 2020-02-05

  d3d3LmdyaWZhLmNvbS50cg## eadixr-a.anchor.com [URL=http://mewkid.net/buy-phicalis/#eadixr-u]eadixr-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/buy-phicalis/#eadixr-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#eadixr-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#eadixr-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#eadixr-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#eadixr-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#eadixr-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#eadixr-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#eadixr-t otugaqu

Yorum Bırak