Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik, bir firmanın yer alabileceği tüm alanlarda karşımıza çıkar. Bir kurumun bina ya da ofis kurulumu dahi bu kavramın kapsamındadır ancak dijital ortamda bu konu çoğu kez Logo tasarımı, özgün bir web tasarımı, karşı tarafta güvenilir bir etki bırakmak şeklinde kendini göstermektedir. Bir firmanın kurumsallaşma yolundaki en somut örneklerden biridir kurumsal kimlik tasarımı. Bu konuya dair ilk adım ise firmanızın vizyon, misyon, temel değerlerini ve varoluş nedenlerini içeren bir logodur.

Firmanızın kurumsal kimlik tasarımı içerisinde en önemli yeri tutan logonuzun tüm dokümanlarınıza (kartvizit, çalışanların imzası, antetli dosya, zarf, etiket, sunum şablonu, cd) uyarlanmasını içeren bu hizmet uzman ellerde yapılmalıdır. Size özel olmalı ve firmanızı rakiplerinizden farklı kılmalıdır. Logo tasarımınız, kurumuzu temsil eden her yerde yer almalı ve karşı tarafta iyi bir etki bırakacak nitelikte olmalıdır. Her şeyden önce yaratıcı olmalıdır. Firmanızı en sade biçimde ve görsel olarak temsil etmelidir. Tasarımda renk uyumuna azami derecede dikkat edilmelidir. Tüm bu etkenlerin bir arada yer alması ancak konusunda uzman kişiler tarafından gerçekleştirilebilir.

Grifa, kurumsal kimlik çalışmalarını bütüncül bir anlayışla yerine getirmektedir. Dijital medya konusunda sahip olduğu tecrübesi ile firmanıza en uygun kurumsal kimliği kazandıracak olan grafikerler, sizlerin de sürece katılmasıyla ortaya çıkan işin benzersiz olmasını sağlamaktadır. İlk çizginin atılmasıyla başlayan tasarım sürecinden, deneme baskılarına kadar olan tüm süreçte siz müşterilerini gelişmelerden haberdar eden Grifa, nihayetinde kötü bir sürprizle karşılaşmanızı da önlemiş olur.

Grifa, firmanızın kurumsallaşma yolundaki ilk ve en önemli aşamada çözüm ortağınız olacaktır.