Banner Tasarımı

Bir web sitesini, ürünü, hizmeti ya da etkinliği görsel olarak anlatan, ilgili sayfaya yönlendiren dijital reklam araçlarından bir tanesidir. Bannerlar farklı programlar ile oluşturulabilen, farklı ölçülere ve dosya formatlarına sahip reklamlardır.

Rekabetin sürekli arttığı ve giderek daha zor hale geldiği internet ortamında E-Ticaret siteniz tek başına yeterli olmayabilir. Web sitenizin tanıtımı ve yüksek hit değeri olan sitelerde tanıtımının olması gerekir ki, ziyaretçilerin web sitenizden haberdar olması bu şekilde mümkün olabilir. Bunun için teknolojinin avantajlarından sonuna kadar faydalanmak gerekir.

Banner tasarımları müşterilerinize ulaşmanın en kısa ve etkili yollarından bir tanesidir. Müşterilerinize tanıtacak ürün veya hizmet için tasarlanan banner tasarımlarınızın dikkat çekici ve farklı olmaları gerekir. Tıklanma oranı ve bilinirliğin artması bununla bağlantılıdır.

Etkili Banner Tasarımları İçin 7 Önemli İpucu
  • Banner tasarımı basit, yalın ama dikkat çekici olmalıdır.
  • Kullanılan renkler dikkat çekmeli fakat çok fazla göz yormamalıdır.
  • Özgün ve orijinal tasarımlar olmalı, kullanılmış kopya banner tasarımları ziyaretçilerin gözünde marka değerini düşürür.
  • Sayfadaki en dikkat çekici öğe banner tasarımı olmalıdır.
  • Site tasarımı ile uyumlu olmalı, web sitesinin bütünlüğünü bozmamalıdır.
  • Dosya boyutu optimize edilmeli, sitenin açılış hızını negatif yönde etkilememelidir.
  • Bannerlarda verilmek istenen mesaj net ve anlaşılır olmalıdır. Kullanılan yazı karakteri ve boyutu banner tasarımı için çok önemlidir.

Banner Tasarımınızı sosyal medya üzerinden ve ziyaretçi sayısı fazla olan sitelerde yayınlayıp, web sitenizin tanıtımını daha etkili ve hızlı şekilde yapmış olursunuz. Böylece ziyaretçi trafiğiniz de artmış olacaktır. Sanal reklamcılıkta önemli yere sahip olan banner tasarımları kısa sürede web sayfalarında diğer reklam araçları ile rekabet edecek konuma ulaşmıştır.

Grifa, kreatif ve dikkat çekici banner tasarımı hizmeti ile müşterilerine dijital mecralarda büyük katkılar sağlamıştır.